Quiltovací stroj Bernina Q24

BERNINA Q24 je zostava rámu a švajčiarskeho quiltovacieho stroja so 61cm ramenom. 

Quiltovaci-stroj-Bernina-Q24-s-dlhym-ramenom

Dva Laserové snímače na quiltovacom stroji BERNINA Q24

Laserova-patka-Bernina-Q20

Funkcia BSR (Bernina Stitch Regulator) umožňuje aj začiatočníkovi ušiť pri quiltovaní  dokonalé stehy vo všetkých smeroch.

BSR je jednoduchý nástroj na zabezpečenie rovnakej veľkosti stehov od 1 do 25mm vo všetkých  360-ich smeroch nezávisle od rýchlosti šitia. 

Pri prešívaní tak u stolového ako aj u rámového quiltovacieho systému sa zúčastňujú dve zabudované laserové pätky BSR na oboch stranách ihlového otvoru.

Optické senzory, umiestnené  na stehovej platni, snímajú rýchlosť pohybu látky pod ihlou a zabezpečujú takú rýchlosť šitia, aby všetky stehy dosiahli vopred nastavenú dĺžku.

Funkcia laserovej kontroly dĺžky stehu (BSR) sa aktivuje jednoduchým zatlačením na celofarebnú dotykovú obrazovku quiltovacieho stroja Q20  a Q24. Rovnakým spôsobom je možné laser prispôsobiť pre ďalšie potreby užívateľa (napr. dĺžka želaného smeru, veľkosť otáčok voľnobehu...).

BSR zachováva vaše stehy v rovnakej dĺžke a vzhľade bez ohľadu na to, koľko tréningu máte za sebou a aký je náročný Váš projekt.

uzivatelske-rozhranie-Bernina-Q20

Štyri rôzne režimy quiltovania!

U quiltovacích strojov s dlhým ramenom máte na výber  zo štyroch rôznych režimov šitia:
* BSR 1 pre voľné quiltovanie a prácu s pantografom
* BSR 2 pre prácu s pravítkami
* BSR3 pre fercovanie = dočasné stehovanie
* plne manuálny režim s nastavením konštantnej rýchlosti šitia

Komfort a jednoduchosť používania

BERNINA priniesla do sveta quiltovacích strojov s dlhým ramenom to najlepšie z oblasti domácich šijacích strojov – komfort a jednoduchosť použitia.

Veľká centrálne umiestnená farebná dotyková obrazovka s jednoduchým navigačným systémom je vo svete quiltovacích strojov s dlhým ramenom unikátna. Na displeji  môžete nájsť aj funkciu HELP, EKO režim,  počítadlo stehov či kalkulačku. Poteší aj videovýučba o tom, ako využiť jednotlivé vlastnosti quiltovacieho stroja.

Jednoduché a rýchle osnovanie nití a zabudovaný navíjač cievky

Jednoduche-osnovanie-Q20

Veľký vertikálny stojan na dve nite je v dosahu rúk. Osnovanie hornej nite  je jednoduché a rýchle a je spolu s ručným kolom taktiež v dosahu rúk. A presne to isté platí aj pre navíjač cievky spodnej nite s vlastným orezom. Všetky tieto detaily robia z BERNINA Q24 výnimočný quiltovací stroj.

Jedinečná ergonómia

Rukoväte si môžete prispôsobiť  vo všetkých smeroch a pre každé quiltovanie. Je jedno, či prešívate od kraja ku kraju alebo pracujete s pravítkami, poloha, uhol aj dĺžka rukovätí bude vždy ideálna pre Vašu prácu. Na quiltovanie budete mať dobrý výhľad a práca bude veľmi komfortná.

Rukovate-quiltovacieho-stroja-Bernina-Q24

Naprogramujte si každé s tlačidiel na oboch rukovätiach podľa svojej momentálnej potreby tak, aby potrebné funkcie boli v dosahu prstov.

Taktiež môžete zvoliť prácu na pantografe a zadné rukoväte a obrazovku s tým istým komfortom, ako máte vpredu. Ktorýmkoľvek tlačidlom prevezmete ovládanie dopredu alebo dozadu.

Rýchle a presné nastavenie napätia hornej nite

Uvoľnením napätia hornej nite jednoduchým zdvihom šijacej pätky sa  doteraz pýšili len priemyselné quiltovacie stroje s dlhým ramenom. BERNINA ho ponúka u oboch svojich dlhoramenových modelov Q20 aj Q24.

Q20-napatie-hornej-nite

Číselnú hodnotu pre veľkosť napätia hornej nite si jednoducho  a rýchlo zmeníte podľa svojej potreby pre každý druh používaného vlákna

Rýchlosť quiltovania

S rýchlosťou voľného quiltovania 2200 stehov za minútu môžete zhotoviť viac výrobkov rýchlejšie, ako kedykoľvek pred tým.

Zabudovaný navliekač nite do ihly

Zabudovaný poloautomatický navliekač  Vám ponúka rýchly a jednoduchý spôsob, ako navliecť niť do očka ihly 

Navliekac-nite-do-ihly-Q20

Osvetlenie LED žiarovkami

Pre dokonalé osvetlenie quiltu slúžia LED žiarovky nachádzajúce sa nad ihlou a aj pozdĺž celého voľného ramena. Jas je možné prispôsobiť alebo dokonca aj vypnúť. Táto funkcia je veľmi nápomocná pri práci s bielou niťou na bielej látke.

Veľký priestor pre quiltovanie

BERNINA Q24 ponúka 24 palcový (61cm) priestor medzi bokom stroja a ihlou a umožňuje pri quiltovaní veľkých projektov ten najvyšší komfort.  

quiltovaci-stroj-Bernina-Q20

Jedinečný model

Pre kvalitný výkon veľkého quiltovacieho stroja potrebujete kvalitný rám, ktorý je dostatočne robustný na to, aby vydržal prácu s veľkými  quiltami vo vysokej rýchlosti. Quiltovacie stroje BERNINA s dlhým ramenom sa dodávajú s rámom.

ram-bernina-Q24

K dispozícii máte na výber z troch veľkostí rámov:

Technické údaje pre rám

Veľký

Štandart

Malý

Maximálna veľkosť quiltu

3.05 – 3,15 m

2.75 -2,85m

1.80-1,95 m

Dĺžka tyče na hotový quilt

3,36 m

3.07 m

2,12m

Veľkosť (dĺžka × hĺbka)

4.0 × 1.2 m

3.6 × 1.2 m

2.75 × 1.2 m

Pracovná výška rámu

0.9-1.2m

0.9-1.2m

0.9-1.2m

Celková hmotnosť systému bez a s hydraulikou či pantografom

160 - 250 kg

150 - 230 kg

115 -120 kg

Počet podporných nôh

6

6

4

Zmena výšky hydraulikou

voliteľné

voliteľné

Nie

 

Zaujala Vás technika? Požiadajte o zaslanie cenníka! Email: info@patchworkparty.sk