Potrebujete poradiť? +421 903 472 782 eshop@patchworkparty.sk

lupa

PREČO KÚPIŤ PRÁVE ŠIJACIU TECHNIKU BERNINA?

Už 125 rokov  vyvíja a vyrába švajčiarska firma  BERNINA šijacie, vyšívacie, zatkávacie, overlokové, coverlockové a quiltovacie stroje pre kreatívnych ľudí na celom svete. Svetoznáma švajčiarska precíznosť   je štandardom pre každý jeden výrobok.  Majiteľ spoločnosti a pravnuk zakladateľa firmy Hans Peter Ueltschi je veľkým zástancom inovácií a pod jeho vedením dosiahla Bernina množstvo svetovo známych patentov. Medzi najznámejšie patrí BSR - laserová pätka Bernina, umožňujúca šiť vo všetkých smeroch za súčasného dodržania dĺžky stehu. Známe je aj použitie nožíka či fixy namiesto ihly, kde okrem šitia môžete na šijacom stroji zhotoviť aj vyrezávanú výšivku či maľovať svoj dizajn na látku. Zámenou jednej ihly za viac zatkávacích ihiel dosiahnete v priebehu minúty z Vášho šijacieho stroja silný a výkonný zatkávací stroj.

Šijacie stroje Bernina ponúkajú špičkové technické prevedenie v nádhernom dizajne a príjemnom a jednoduchom ovládaní.

•    takmer všetky modely BERNINA sú vybavné dotykovými farebnými obrazovkami alebo LCD displejmi, vďaka ktorým je ovládanie šijacieho stroja jednoduché, rýchle a elegantné. Update stroja cez USB kľúč na najnovšiu verziu je u vyšších modelov samozrejmosťou
•    Regulátor stehov BERNINA (BSR) je patentovaná unikátna šijacia pätka s 3 podrážkami a laserom, ktorý snímaním pohybu materiálu pod pätkou zabezpečuje rovnakú dĺžku stehov pri voľnom quiltovaní alebo šití vo všetkých smeroch. Aj začiatočník ušije nádherné rovné aj cik-cakové stehy rovnakej dĺžky v ktoromkoľvek smere.

Laserova-sijacia-patka-BSR

Ak použijete šijaciu pätku Bernina  43 s tunelom, môžete po celej ploche látky našívať vo všetkých smeroch aj šnúrku. Dosiahnete rýchly a veľmi dekoratívny povrch.

Koľko funkcií môže mať nožný ovládač šijacieho stroja Bernina?

Viac o nožnom ovládači a  ďalších patentoch Bernina tu:

čitaj viac

História firmy BERNINA:  

Výrobca šijacích strojov Bernina oslavuje 125-e narodeniny. Bernina je známa vo svete ako veľký inovátor. Ak chcete vedieť viac, ako sa šijacie stroje do roku 1893 do dnešného dňa menili a kedy prichádzali zlomové udalosti, prečítajte si históriu tejto pozoruhodnej rodiny, kde už piata generácia preberá na svoje plecia dohľad nad smerovaním šitia v celosvetovom merítku:

čitaj viac

Koľko rôznych strojov sa ukrýva v jednom šijacom stroji BERNINA?

Kúpite iba jeden stroj a môžete ho ako chameleóna zmeniť v priebehu minúty jedným príslušenstvom pre rôzne špeciálne účely. Takto sa Váš šijací stroj zmení na silný quiltovací stroj, rýchly vyšívací stroj, vysoko výkonný zatkávací stroj či overlokový model. Ak použijete pätku 86, rýchlo plisujete (zámykujete) a s obrubovačom hrán 87 a 88 rýchlo olemujete svoje výrobky. 

Viac informácií s ukážkami vyšívania, zatkávania, plisovania, šitia do kruhu, vyrezávania, maľovania so šijacím strojom či zhotovenia šablón na swarovského kamene

čitaj viac

Aké certifikáty vlastní výrobca šijacích strojov Bernina?

 Viac o certifikátoch Bernina tu:

čitaj viac

 

 • Kamenná predajňa v Bratislave - Dúbravke

  Kamenná predajňa v Bratislave - Dúbravke

  Od januára 2020 sme presťahovaní z Plynárenskej ulice do vlastných, rozmerovo veľkorysejších priestorov v Dúbravke. Plnohodnotnú predajňu tu vhodne dopĺňa školiace stredisko a kurzovňa. Navyše spoľahlivo zaparkujete, a to hneď pri predajni.

 • PATCHWORKPARTY = Spoľahlivý predajca

  PATCHWORKPARTY = Spoľahlivý predajca

  Milé naše zákazníčky, milí zákazníci,
  hľadáte predajcu, ktorý je Vám nápomocný a všetka ochota uňho nekončí Vašou kúpou stroja?

  Obráťte sa na našu rodinnú firmu, veď s nami šijete už od roku 1992!

   

   

   

aa