Laserova_patka_BSR_Bernina_Stitch_Regulator

 

Najvýraznejší z patentov výrobcu šijacích strojov BERNINA - laserová šijacia pätka.
Laserová quiltovacia pätka šije vo všetkých smeroch (tj. nielen dopredu a dozadu) s dodržiavaním Vami zvolenej dĺžky stehu aj pri spustených zúbkoch podávača.


Ak chcete vykresliť ihlou drobné detaily, jednoducho zvoľte dĺžku stehu 1mm. Keď sa rozhodnete pre výrazné prešívanie hrubými kordonetovými niťami, zvoľte dĺžku stehu 4mm a krása prešívania (quiltovania) sa prejaví naplno!

Ako je to možné??? Jednoducho!!!  .... zvolenú dĺžku stehu za Vás dodrží laser, ktorý sníma rýchlosť, akou sa látka pod šijacou pätkou pohybuje. Laserový snímač prispôsobí k pohybu látky rýchlosť šitia a zázrak v podobe nádherného výrobku je na svete!!! ... dokonca aj u osoby, ktorá je v  tejto činnosti absolútnym nováčikom! 

Aj ten najšikovnejší človek môže byť bez správnej techniky len priemerný... a naopak, aj tí menej šikovní sa dostanú so správnymi pomocníkmi až na špičku ľadovca!

A kde chcete byť vy???? ....

Bernina_Stitch_Regulator_laserova_patka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laserová šijacia pätka má tri rôzne podrážky... priesvitný tanierik na tieňové quiltovanie, otvorenú podkovičku pre výraznú viditeľnosť a uzatvorené očko tam, kde je sendvič príliš mäkký a zachytával by sa o pätku. Výmena je jednoduchá a trvá zhruba 10-20 sekúnd. Zatlačte na výčnelky, vyberte pôvodnú a zasuňte ďalšiu zvolenú podrážku....

Quiltovanie_jednoducho_a_bezbolestne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prešívanie patchworkového sendviča či maľovanie ihlou... vytvorenie detailov šijacím stehom.... všetko je s laserovou šijacou pätkou možné!

ako_nasadit_laserovu_quiltovaciu_patku_bernina_na_sijaci_stroj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laserový snímač pätky uvediete do činnosti jeho zasunutím do zásuvky pri žiarivkovom beztieňovom osvetlení v tvare písmena "U" Nasunutie šijacej pätky na šijací stroj je rovnaké, ako u všetkých šijacích pätiek Bernina a zaisťuje sa jednoduchým zatlačením páčky dopredu .

volne_quiltovanie_s_laserovou_sijacou_patkou_bernina_Bernina_stitch_regulator

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A hor sa do práce.... samozrejme bez otáčania látky! Veď už nie je dôvod... šijete vo všetkých smeroch a šijací stroj za Vás predvolenú dĺžku stehu dodržiava sám!

A ak ste na šijací stroj príliš rýchle, jednoducho zapnite funkciu "policajta" a šijací stroj Vás pri vysokej rýchlosti "vypíska" - upozorní na kľudnejšiu jazdu pri quiltovaní :)))) 

sijacie_stroje_bernina_a_bernina_stitch_regulator

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pri šití je veľkou výhodou nastavenie dvoch možných režimov quiltovania (prešívania)  - režimu 1 a režimu 2:

* režim 1 s pomalým pohybom ihly aj pri látke, ktorá sa nehýbe a táto vlastnosť slúži na zaistenie začiatku a konca šijacieho stehu

* režim 2, v ktorom môžete kedykoľvek proces šitia zastaviť jednoducho tak, že látkou prestanete hýbať. Pri tomto režime na zaistenie stehu môžete využiť funkciu "uzlíček"

Šiť môžete s nožným ovládačom, alebo pomocou tlačítka "štart-stop".

Obrovskou výhodou pri šití či quiltovaní je, že nožný ovládač má dve funkcie. Jednu (plyn=šitie) ovládate zatlačením na špičku pedála  a druhá funkcia je krokovanie (tj. vytiahnutie ihly z látky, či jej opätovné vpichnutie do látky) a ovládate ju zatláčaním na pätu pedála.

Prirátajte k tomu kolennú páku (zdvíhanie šijacej pätky nad látku a jej spúšťanie nadol) + ovládanie zúbkov podávača kolenom tak aby nezavadzali, keď chcete látku presunúť na iné miesto....a  budete aj vy spievať ódy a skladať o quiltovaní básne... milovať túto činnosť tak, ako ja :)

sijaci_stroj_bernina_a_volne_quiltovanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A ak chcete viac, quiltujte vo všetkých smeroch so súčasným našívaním šnúrky!!! So šijacím strojom Bernina je možné všetko!!!!

{jcomments on}