{jcomments on}

sijaci_stroj-s_najlepsim_vzhladom_roku_2012

Tak toto sa podarí skutočne len výnimočne! Strohý iPodom ovládaný šijací stroj Bernette 25 od švajčiarskeho výrobcu šijacích strojov Bernina dosiahol ocenenie za najlepší dizajn roku 2012!

Súhlasíte? Nesúhlasíte? Vyjadrite svoj názor a zapojte sa svojim komentárom do diskusie pod článkom!

 

 

Nezvyčajný dizajn (design) vždy priťahuje pozornosť ľudí a polarizuje ich mienku. Sú takí, ktorí sú novinkami uchvátení a tešia sa zo závanu budúcnosti. Ale existuje aj skupina užívateľov, ktorí preferujú klasiku. Nechcú sa vzdať svojej každodennosti a vymeniť ju za niečo nové - novátorské. Ku ktorej skupine patríte vy?!

vitaz-sutaze-o-najlepsi-dizajn-roku-2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektronický šijací stroj Bernette 25 od švajčiarskeho výrobcu Bernina  (mimochodom - už posledného európskeho výrobcu šijacích strojov) získal v Marci 2012 ocenenie "reddot design award" za najlepší dizajn  roku 2012.

sijacie-a-vysivacie-stroje-v-patchworkparty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Švajčiarsky výrobca šijacích strojov Bernina pred určením nového vzhľadového smerovania vypísal súťaž na tému, ako by mal vyzerať šijací stroj budúcnosti tak, aby ho spotrebitelia mali radi, aby bol priateľský svojou jednoduchosťou použitia - ovládania a zároveň zaujímavý množstvom svojich funkcií. Samozrejme - na novú dobu sa najlepšie naladila naša najmladšia generácia. Boli to študenti výtvarnej školy Mario Rohner a Florian Huber (Hochschule fur Gestaltung und Kunst, Switzerland)

hodnotenie-referencia-test-magazin-bernette-25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale tento šijací stroj nie je výnimočný iba svojim vzhľadom. V spotrebiteľskom hodnotení ETM nemeckého časopisu "TESTMAGAZIN" získal medzi elektronickými šijacími strojmi vynikajúce ocenenie "Veľmi dobrý" = "Sehr good"! Splnil očakávania porotcov až na neuveriteľných 92.5% (Poznámka pre skeptikov: hodnotenie 100% pri testovaní  ešte nikdy žiadny šijací stroj nedosiahol Smile

sijacie-a-vysivacie-stroje-bernette-25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na blokový strohý jednoduchý čierno-biely vzhľad reagujú veľmi pozitívne mladí a duchom mladí ľudia. Pozornosť upútajú aj digitálne číslice, ktoré  sa objavia až po zapnutí stroja. Nádherný červený akcent na lesklom bielom povrchu v kombinácii s matnou čiernou farbou na pracovnej ploche šijacieho stroja. A veľkosť číslic je úžasná hlavne pre zákazníka, ktorý potrebuje zistiť nastavenie šijacieho stroja rýchlo. Stačí jediný pohľad, pár sekúnd... Tongue out

popis sijacieho stroja Bernette 25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blokový dizajn obsahuje všetko potrebné. Či je to uzlíček na zaistenie začiatku a konca šitia alebo funkcia pre došitie zvoleného šijacieho programu s automatickým zastavením na jeho konci.

Šijací stroj Bernette 25 môžete ovládať cez pedál (nožný ovládač), alebo cez ručný plyn a tlačítko Štart/Stop pre spustenie šijacieho stroja do činnosti a zastavenie jeho chodu.

Samozrejme, tento elektronický šijací stroj Bernette 25 má aj pamäť na zvolené kombinácie či už písmen (vyšívané nápisy), alebo ozdobných programov.

Z ponuky šijacích programov vyberáte jednoduchým točením kruhu a potvrdzovaním v jeho strede. To je iPod - ovládanie budúcnosti pre skôr narodených a samozrejmosť pre novú generáciu.

Stehove-programy-sijacieho-stroja-bernette-25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všimnite si aj precízne určenú skladbu šijacích programov (stehov), ktoré šijací stroj Bernette 25 obsahuje. Rovný steh či cik-cak s možnosťou jeho zmeny na nádherný saténový steh pre našívanie aplikácií.

Zaujme aj množstvo  pružných overlokových (overlockových) šijacích programov na zošívanie elastických materiálov či súčasné našívanie napr. patentov na tričko aj s obnitkovaním ich okraja.

Množstvo gombíkových dierok ušijete zatlačením jediného gombíka a sú všetky na jednom výrobku rovnaké!

Pekné ozdobné stehy sú ihneď po ich výbere pripravené k šitiu - nemusíte sa trápiť so správnym identifikovaním ich optimálnej dĺžky či šírky. Správne hodnoty šijacieho stehu sa nastavia automaticky. No môže byť šitie už viac jednoduché?

Sijacie-stroje-bernette-25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Perfektne osvetlená pracovná plocha a dobre viditeľné číselné údaje o dĺžke a šírke stehu. Strohosť a jednoduchosť dizajnu  - to je presne to, čo sa hodí do Vášho moderne  zariadeného bývania.

Sijacie-stroje-bernette-25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A šitie zvládne každý - aj deti, nováčkovia, či ľudia na penzii. Jednoduchý projekt a celé okolie padne do kolien, aká ste  šikovná!

Takýto kus dekorácie v obchode nekúpite  a je to presne to, čo vo Vašom byte chýba. Každá návšteva ocení šikovnosť hostiteľky!

A darček, zhotovený vlastnoručne, má pre prijímateľa svoju neopísateľnú hodnotu. Nedá sa zakúpiť, môže ho dostať len výnimočný človek!

Chcete šiť aj vy? Prihláste sa k nám na kurzy šitia. Vekový rozptyl absolventov od 16 do 81 rokov! Je to nádherné hobby pre ľudí s fantáziou a túžbou po jedinečnosti! Čo výrobok - to unikát!

Sijacie-stroje-bernette-25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prosím, reagujte! Aký máte názor na vzhľad tohoto novátorského šijacieho stroja Bernette 25 vy? Páči sa Vám a dali by ste mu tiež ocenenie reddot Award Design za najlepší vzhľad roku 2012? Alebo ste na tej druhej strane a takýto strohý šijací stroj by ste si nikdy nekúpili? Tešíme sa na Vaše reakcie.