ISO-9001-Bernina šijacie stroje Ocenenia výrobcu šijacích strojov Bernina za kvalitu

Veríte tomu, že medzi zákazníkmi Berniny sa nachádzajú také šijacie stroje Bernina,  ktoré dokázali doteraz ušiť (samozrejme pri ich správnej údržbe) za 4000-6000 hodín až 100 miliónov šijacích stehov? Áno sto miliónov! Neuveriteľné! Ako sa im to podarilo?

 

Každý seriózny výrobca čohokoľvek sa snaží o dosiahnutie najvyššej možnej kvality svojich výrobkov. Na posúdenie, či výrobky tieto najvyššie kritériá  spĺňajú, slúži medzinárodne uznávaná norma ISO 9001:2008. Tento dokument vypracovala Medzinárodná organizácia pre štandardizáciu (ISO) a jeho účelom je stanoviť všeobecne platné požiadavky na kvalitu, za splnenia ktorých môže výrobca certifikát získať.

Bernina je výrobcom šijacích strojov, ktorý za špičkovú kvalitu svojich výrobkov v OBOCH jej výrobných závodoch (šijacie stroje Bernina Švajčiarsko aj šijacie stroje Bernina Thajsko) dosiahol tieto najvyššie možné ocenenia - certifikáty manažérstva kvality ISO 9001:2008.

A to nie je všetko! Okrem uvedených certifikátov vlastní výrobca šijacích strojov Bernina aj ďalšie dve vysoké ocenenia:

* ISO 14001:2004 (systém enviromentálneho manažérstva)

* OHSAS 18001: 2007 (systém dodržiavania bezpečnosti a hygieny práce)

Certifikat-certificate-ISO-9001-Switzerland Certifikat-certificate-ISO-9001-Thajsko

 

 

 

Pre lepšie pochopenie len 2 vety z histórie ISO:

 

ISO 9001:9000, ISO 9002 a ISO 9003 boli v roku 2000 zamenené za ISO 9001:2000. Túto normu neskôr nahradilo ISO 9001:2008.

 

 

 

 

Ocenenia výrobcu šijacích strojov Bernina za inovácie

Bernina sa môže chváliť nielen kvalitou svojich produktov. Napríklad Švajčiarsky obchodný časopis BILANZ a jedna z najväčších obchodných konzultačných firiem na svete A.T. Kearney ocenili Berninu International AG v roku 2007 ako najlepšieho inovátora vo svete šijacích strojov za jej nový patent - BSR = Bernina Stitch Regulátor alebo zrozumiteľnejšie Laserovú šijaciu pätku.

Ďalším ocenením za inovácie bolo druhé miesto v súťaži v oblasti vedy a techniky za cutwork - nástroj na vyrezávanú výšivku v roku 2010. Vložíte miesto šijacej ihly nožíček a miesto stehu za Vás šijací stroj povyrezáva  zložité tvary. Následne ich po opätkovnom nasadení ihly obšije pekným ozdobným stehom. HOTOVO! Vy ste zatiaľ popíjali kávičku a kochali ste sa v svojom novom módnom či bytovom doplnku.

Snaha Berniny výrobou a predajom šijacích strojov nekončí. Starostlivosť o spokojnosť svojich zákazníkov cítiť aj v ponuke obrovského množstva  šijacieho príslušenstva a v jeho rôznorodosti. Medzi výnimočnú zásadu patrí aj záväzok, že Bernina bude dodávať náhradné diely do svojich šijacích strojov ešte 20 rokov od ukončenia výroby daného šijacieho modelu.

Snaha o čo najlepšie manuály, videonávody k príslušenstvám i celým strojom, vzdelávanie servisných technikov a predajného personálu - vždy ide o top kvalitu. A za zmienku stojí aj podpora, ktorú Bernina poskytuje pre kreatívnych šikovných ľudí a súťaže kreativity a šitia, či sa už jedná o módu alebo patchwork.

Na záver ma napadá už len jedno, možno trošku bombastické, ale páči sa mi to. "Nech šije Bernina!" Verím, že vy súhlasíte so mňou.Wink